Program SYNERGIA 100 to rozwiązanie dla wszystkich osób, które są zainteresowane długofalowymi inwestycjami i stabilnym pomnażaniem swojego kapitału. Program inwestycyjny SYNERGIA 100 został opracowany specjalnie dla klientów Energy Invest Group, aby zapewnić im komfort i bezpieczeństwo inwestycji zarówno w trakcie budowy jak i późniejszej eksploatacji siłowni wiatrowej.

Jak działa program SYNERGIA 100?

To bardzo proste. Inwestor przez cztery lata, co roku, wnosi do spółki stały, zadeklarowany w umowie, kapitał. W tym czasie budowana jest pojedyncza elektrownia wiatrowa. Zdobyciem odpowiednich pozwoleń oraz jej uruchomieniem zajmuje się specjalnie w tym celu utworzona spółka celowa we współpracy z wykonawcą projektu – Siłownie Wiatrowe S.A. To właśnie udziały w tej spółce celowej obejmuje inwestor. Po czterech latach wiatrak zaczyna działać, a wytworzony przez niego prąd sprzedawany jest do sieci. Spółka odnotowuje również zyski ze sprzedaży zielonych certyfikatów. Praca siłowni wiatrowej obliczona jest na 25 lat. Przez cały ten okres inwestor otrzymuje co roku gwarantowaną wypłatę dywidendy, proporcjonalną do wniesionych nakładów i zysków spółki.

Ważne odpowiedzi na temat programu SYNERGIA 100

W trakcie prowadzonych przez Energy Invest Group seminariów na temat energetyki wiatrowej, często padają pytania o bezpieczeństwo i opłacalność inwestycji w tym sektorze – mówi Adam Wrzesiński, Prezes Zarządu EIG. Dlatego warto zaznaczyć, że w ramach programu SYNERGIA 100 inwestor staje się współwłaścicielem elektrowni wiatrowej ze wszystkimi wynikającymi z tego prawami. Na przykład, udziały inwestora podlegają dziedziczeniu, mogą być również przedmiotem obrotu na rynku wtórnym. Po podpisaniu umowy inwestor obejmuje udziały w spółce celowej na mocy aktu notarialnego. Tym samym podwyższany jest kapitał zakładowy. Wszystkie osoby, które zdecydowały się wnieść swoje pieniądze i czerpać zyski z siłowni wiatrowej wybudowanej przez spółkę, tworzą Zgromadzenie Wspólników, które podejmuje wspólnie wszystkie ważne decyzje dotyczące inwestycji. Dzięki temu inwestor ma wgląd w dokumentację spółki i wie, jak zagospodarowane są jej zyski. Ma również zagwarantowane w umowie inwestycyjnej przeznaczenie całego zysku spółki na dywidendy.

Seminarium EIG – najprostsza droga do poznania szczegółów programu SYNERGIA 100

Osoby zainteresowane programem SYNERGIA 100 są zapraszane na seminarium inwestycyjne, podczas którego mogą dokładnie zapoznać się z mechanizmem działania programu oraz porozmawiać z ekspertami, którzy udzielają wyczerpujących odpowiedzi na wszystkie pytania związane z inwestycjami w energetykę wiatrową, perspektywami rozwoju tej branży oraz możliwościami uczestniczenia w programie stworzonym przez EIG.
Jeżeli chcesz zapisać się na seminarium zapraszamy do wypełnienia formularza kontaktowego na stronie Energy Invest Group.

K.K.