Technologie, umożliwiające wykorzystanie energii wiatrowej na szeroką skalę, rozwijają się coraz dynamiczniej. Na całym świecie powstają kolejne farmy wiatrowe, a ich konstruktorzy prześcigają się w pomysłach na coraz większą wysokość masztu i wydajność turbiny. Postęp technologiczny idzie w parze ze wzrastającym zapotrzebowaniem na energię elektryczną na całym świecie oraz wzrostem świadomości ekologicznej społeczeństw. Wszystkie te czynniki gwarantują stały rozwój energetyki wiatrowej, a co za tym idzie, podkreślają atrakcyjność inwestycji w tym sektorze.

Żywotność turbiny wiatrowej obliczana jest na około 30 lat. To czas wystarczający na uzyskiwanie regularnych przychodów ze sprzedaży prądu wytwarzanego przez elektrownię wiatrową. Pierwsze pieniądze inwestor otrzymuje zaledwie po pięciu latach od rozpoczęcia inwestycji. Ten początkowy okres potrzebny jest na wybudowanie wiatraka i podłączenie go do sieci na mocy odpowiednich pozwoleń. Piąty rok to moment uruchomienia siłowni wiatrowej, a tym samym czas, w którym pojawiają się pierwsze przychody. Energy Invest Group w swoim programie inwestycyjnym SYNERGIA 100, przeznaczonym właśnie dla osób, które chcą ulokować swoje oszczędności w energetyce wiatrowej, podkreśla bezpieczeństwo takich długofalowych inwestycji gwarantując coroczną wypłatę dywidendy.

Wieloletnia inwestycja daje stabilność i stały zysk z ulokowanych w spółce wiatrowej środków. Nawet w sytuacji wahań gospodarczych lub zmian prawa, firma ma czas na podjęcie stosownych decyzji, które pomogą utrzymać intratność przedsięwzięcia i dostosować się do zmian na rynku. Dlatego, wśród niepewności giełdy i rynku Forex, wśród małych zysków z lokat bankowych i obligacji, energetyka wiatrowa daje szerokie perspektywy, pozwalając ulokować pieniądze w biznesie nieco odmiennym, stabilnym i, co równie istotne, pozytywnie kojarzącym się z dbałością o środowisko i nowoczesnością. Przykładem programu inwestycyjnego, przygotowanego specjalnie dla inwestorów zainteresowanych regularnym pomnażaniem swoich zysków w sektorze energetyki wiatrowej, jest SYNERGIA 100 przygotowana przez specjalistów z Energy Invest Group.

K.K.