W ramach programu inwestycyjnego SYNERGIA EIG, stworzonego przez Energy Invest Group, możliwe jest dołączenie do grupy wspólników obejmujących udziały w spółce celowej, będącej właścicielem siłowni wiatrowej, już od 30 tysięcy złotych. Jak to możliwe?

Inwestycje w energię wiatrową – ile trzeba zainwestować, ile można zyskać?

Program SYNERGIA EIG przygotowany przez ekspertów Energy Invest Group umożliwia inwestorom objęcie udziałów w spółce celowej, będącej właścicielem pojedynczej turbiny wiatrowej. Po uruchomieniu elektrowni spółka będzie osiągać zyski ze sprzedaży wyprodukowanej energii oraz zielonych certyfikatów. Po etapie budowy elektrownia wiatrowa jest uruchamiana, a wspólnicy zaczynają otrzymywać coroczną wypłatę dywidendy. Minimalna liczba udziałów, które może objąć inwestor to 25 udziały. Obecnie jeden udział kosztuje EIG 1150zł lub 1250 zł, w zależności od etapu zaawansowania projektu na którym przystępuje inwestor. Łatwo więc policzyć, że aby stać się właścicielem podstawowego pakietu obejmującego 25 udziały, należy zainwestować w sumie 28 750 złotych. Ta kwota pozwoli na osiągnięcie przyszłych zysków z tytułu wypłaty dywidendy na poziomie około 17% rocznie*.

Każda spółka celowa Energy Invest Group to w sumie 4001 udziały. 3000 z nich to pula do podziału pomiędzy ok. 60 inwestorów. Cały majątek spółki to współwłasność inwestorów, którzy mają wgląd w dokumenty spółki, uczestniczą w podejmowaniu ważnych dla niej decyzji oraz wybierają dwóch przedstawicieli Rady Nadzorczej, która czuwać będzie nad prawidłowym funkcjonowaniem całej firmy.

Inwestycje w energię wiatrową – czy to się opłaca?

Polska ma bardzo wiele miejsc o korzystnych warunkach wietrzności. Tereny te są doskonałym miejscem na instalację turbin wiatrowych. Pozyskana przez nie energia może stanowić uzupełnienie miksu energetycznego kraju lub stanowić źródło zasilania dla lokalnych społeczności. Zainteresowanie zieloną energią wzrasta bowiem wraz z większą świadomością społeczeństw i niesłabnącym zapotrzebowaniem na energię. Dla inwestorów branża odnawialnych źródeł energii stanowi więc ciekawy, dynamicznie rozwijający się od jedenastu lat i perspektywiczny rynek. Już tak niewielka kwota jak 6 tys. zł wystarczy, aby rozpocząć swoją przygodę z energią wiatrową, poznać bliżej mechanizm działania tego typu inwestycji oraz przyczynić się do upowszechniania OZE w Polsce.

Wszystko o inwestycjach w siłownie wiatrowe

Szczegółowe informacje na temat inwestowania w energię wiatrową w Polsce można uzyskać podczas seminariów organizowanych przez Energy Invest Group. Spotkania te dają możliwość zapoznania się z wzorem umowy oraz uzyskania odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące programu SYNERGIA EIG.

*Podana kwota nie równa się sumie wypłacanej dywidendy. Jest to kwota opracowana na podstawie przykładowej symulacji zysków spółki celowej i jest sumą orientacyjną, mającą na celu ilustrację mechanizmu działania programu SYNERGIA EIG. Aby uzyskać więcej informacji na temat możliwości inwestowania w elektrownie wiatrowe oraz ryzyka i korzyści z tym związanych skontaktuj się z przedstawicielem Energy Invest Group lub zapisz się na seminarium dla inwestorów organizowane przez EIG.

K.K.