Seminaria to popularna nie tylko na uczelniach, ale i w biznesie forma spotkań, umożliwiająca poszerzenie wiedzy uczestników, skonsultowanie się z ekspertami, wymianę doświadczeń i kontaktów. Seminaria poświęcone są zazwyczaj jednemu, wybranemu tematowi, a grupy seminaryjne są niewielkie.

– Energy Invest Group zdecydowało się na formę seminariów inwestycyjnych, ponieważ chcieliśmy wyjść naprzeciw oczekiwaniom inwestorów zainteresowanych energetyką wiatrową – mówi Adam Wrzesiński, Prezes Zarządu Energy Invest Group. – Organizowane przez nas seminaria cieszą się niesłabnącą popularnością. Spotykamy się na nich z osobami zainteresowanymi inwestowaniem w wiatraki i szczegółowo przedstawiamy im perspektywy rozwoju rynku odnawialnych źródeł energii w Polsce.

Podczas spotkań organizowanych przez EIG, osoby zainteresowane energetyką wiatrową dowiedzą się:

– jak wygląda sytuacja sektora OZE w Polsce i jakie są perspektywy jego rozwoju;

– jak można osiągnąć korzyści finansowe ze sprzedaży energii elektrycznej;

– jak przebiega proces budowy elektrowni wiatrowej;

– jak wygląda harmonogram prac przy projektach energetycznych zarządzanych przez Energy Invest Group;

– jakich zysków spodziewać się po przystąpieniu do projektu rozwijającego siłownie wiatrowe w modelu rozproszonym;

– jak finansuje się spółkę wiatrową;

– w jaki sposób obliczana jest dywidenda;

– jak wygląda umowa inwestycyjna oraz proces przystąpienia do programu inwestycyjnego Energy Invest Group – SYNERGIA 100.

Seminaria EIG prowadzone są w kameralnych grupach, które umożliwiają poświęcenie uwagi każdemu z uczestników i udzielenie odpowiedzi na wszystkie pojawiające się pytania.

K.K.