Niezmiernie miło nam poinformować, że po wielu miesiącach intensywnej pracy dokonaliśmy tego, czego w naszym kraju nie zrobił jeszcze nikt! Dwie spółki należące do Energy Invest Group S.A. jako pierwsze w Polsce i jedyne działające na zasadzie „obywatelskiej” uzyskały kredyty inwestycyjne!

Zarówno sama dokumentacja projektowa, finansowa jak i zarządzający inwestycją Energy Invest Group S.A. oraz deweloper Siłownie Wiatrowe S.A. zostały gruntownie prześwietlone przez Bank Ochrony Środowiska S.A. Efektem są pierwsze dwa kredyty inwestycyjne, które zostały uruchomione w dniu 31 sierpnia.

Jest to pierwszy w Polsce tego typu projekt gdzie jeden podmiot skupia tak wielu inwestorów prywatnych. Inwestycje o wartości około 23 mln zł zostaną oddane do użytku jeszcze w tym roku.

„Dla nas to ogromny krok na przód, ostatnie trzy lata trwały przygotowania, podczas których musieliśmy się zmierzyć z wieloma przeciwnościami – mówi Marcin Orkisz, Prezes Zarządu Energy Invest Group S.A. – Umowa, którą podpisaliśmy zamyka ten etap i pozwala nam dokończyć budowę turbin wiatrowych jeszcze w tym roku opierając się o tzw. stary system wsparcia. Cieszymy się z rozpoczętej współpracy z tak solidnym i doświadczonym partnerem jak BOŚ S.A. Wierzymy, że już w niedalekiej przyszłości zaowocuje ona bardzo ciekawymi rozwiązaniami inwestycyjnymi dla naszych Inwestorów.

W imieniu swoim i Siłowni Wiatrowych S.A. dziękujemy za zaufanie, jakim nas Państwo obdarzacie i zapraszamy do dalszej współpracy przy kolejnych projektach.