W Ślepkowie Szlacheckim k. Płocka zakończyła się budowa naszej najnowszej inwestycji realizowanej przez spółkę EIG Synergia 3 sp z o.o. Jest to używana, bezprzekładniowa turbina wiatrowa marki Enercon, model E40 o mocy 0,6 MW. Inwestycja jest realizowana w tzw. starym systemie wsparcia  opartym o ‚zielone certyfikaty’, przyznane na okres 15 lat.

Turbiny Enercon jest turbiną bezprzekładniową, dzięki czemu jest  zdecydowanie cichsza, trwalsza i mniej wymagająca w serwisowaniu. Brak przekładni powoduje uproszczenie konstrukcji i mniejsze zużycie części, co przekłada się na wiele lat bezawaryjnej pracy. Elektrownia wiatrowa zamontowana w Ślepkowie Szlacheckim przez cały czas była serwisowana przez producenta a jej stan został oceniony na idealny.

W przyszłym tygodniu zakończą się wszystkie prace elektroenergetyczne, turbina zostanie podłączona do sieci, rozpocznie się okres rozruchu technologicznego oraz produkcja energii elektrycznej.

Jest to  piąty projekt elektrowni wiatrowej Energy Invest Group S.A. zrealizowana w modelu obywatelskim i zarazem ostatni, działający w oparciu o ‚zielone certyfikaty’.

Zapraszamy do obejrzenia wideo i galerii zdjęć z budowy i montażu.