Jeśli interesujesz się energetyką wiatrową lub pracujesz w branży OZE, są wydarzenia, których w 2014 roku nie powinieneś przegapić. Oto kalendarium najważniejszych targów i konferencji, które czekają nas w najbliższym czasie.

Targi i konferencje 2014 – kalendarium dla energetyki odnawialnej

Międzynarodowe Targi Innowacji Energetycznych InEnerg, 4-6 marca 2014 r., Wrocław. Targi InEnerg organizowane przez REECO Poland Sp. z o.o. będą świetną okazją do zaktualizowania swojej wiedzy na temat nowości w branży energetycznej. Targi odbędą się po raz pierwszy, można liczyć więc na duże zainteresowanie, zwłaszcza przedsiębiorców z regionów Odry i Nysy Łużyckiej.

XVII Międzynarodowe Targi Energetyki i Elektrotechniki ENEX oraz XII Targi Odnawialnych Źródeł Energii ENEX – Nowa Energia, 18-20.03.2014. Wystawcy zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt z branży energetyki odnawialnej, a także związany z szeroko pojętą energetką i infrastrukturą. W zeszłym roku targi zgromazdziły 200 wystawców. Przeprowadzono rónież 25 branżowych szkoleń i konferencji, w których udział wzięło ok. 1200 osób.

greenPOWER Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej, 13-15.05.2014, Poznań. GreenPower to największa w Polsce wystawa sektora OZE z atrakcyjnym pogramem wydarzeń towarzyszących. Na targach greenPOWER pojawiają się zarówno prywatni inwestorzy zainteresowani energooszczędnymi technologiami i nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu wykorzystania OZE, jak i przedstawiciele samorządu terytorialnego czy wytwórcy energii konwencjonalnej.

PSEW 2014, Konferencja i Targi Energetyki wiatrowej w Polsce, 27-28.05.2014, Serock. W programie tegorocznej konferencji m.in. sesja na temat przyszłości miksu energetycznego w Polsce, omówienie znaczenia odnawialnych źródeł energii w realizacji założeń polityki klimatycznej i energetycznej UE, duża porcja wiedzy na temat systemu wsparcia OZE opartego na aukcjach oraz podsumowanie aktualnej wiedzy na temat oddziaływania akustycznego farm wiatrowych i infradźwięków. Dla ekspertów z branży energetycznej przewidziano panele na temat przyłączania do sieci, źródeł zmiennych, uwarunkowań lokalizacyjnych, regulacji dla dominant krajobrazowych i monitoringów przed i po wykonawczych.

27. Międzynarodowe Energetyczne Targi Bielskie ENERGETAB 2014, 16-18.09.2014, Bielsko-Biała. W zeszłorocznej edycji targów udział wzięło ponad 740 wystawców z 18 krajów Europy i Azji. Organizatorem wydarzenia jest ZIAD Bielsko-Biała SA. Targom towarzyszą konferencje i seminaria.

RENEXPO Poland, 23-25.09.2014, Warszawa. Będą to już czwarte Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej w Polsce. W zeszłym roku, podczas targów można było zawrzeć cenne kontakty biznesowe podczas Kolacji Profesjonalistów OZE oraz poznać laureatów Pucharu RENERGY AWARD.