Przekształcenie EIG w spółkę akcyjną
6 grudnia 2014
EIG partnerem strategicznym Siłowni Wiatrowych S.A.
19 stycznia 2015
Pokaż wszystko

EIG jako pierwsze uzyskało prawomocne pozwolenie na budowę

W dniu 16 grudnia 2014 roku dwie spółki z grupy kapitałowej Energy Invest Group S.A. jako pierwsze w Polsce otrzymały prawomocne pozwolenia na budowę elektrowni wiatrowych realizowanych w tzw. modelu obywatelskim, który doskonale sprawdza się u naszych zachodnich sąsiadów. Przeniesienie w polskie realia niemieckiego modelu jest innowacją na krajowym rynku, a równocześnie szansą dla rodzimych Inwestorów na czerpanie wysokich zysków ze sprzedaży energii elektrycznej oraz zielonych certyfikatów.

EIG od początku swojego istnienia zabiegało o pozycję lidera wśród podmiotów oferujących prywatnym Inwestorom lokowanie kapitału w elektrowniach wiatrowych. Realizowane przez trzy lata działania przyniosły oczekiwane efekty: na dzień dzisiejszy dzięki ukończeniu dwóch projektów Energy Invest Group jest jedyną firmą w Polsce, która może się pochwalić prawomocnymi pozwoleniami na budowę elektrowni, a Inwestorzy posiadający udziały w w/w spółkach czekają już tylko na zakończenie prac budowlanych i montaż turbin.

Jednak osoby, które chciałyby dołączyć do grona udziałowców i co roku otrzymywać dywidendę w wysokości ok. 17% wciąż mają taką możliwość, ponieważ kolejne prawomocne pozwolenia na budowę turbin wiatrowych zostaną wydane już w lutym i marcu 2015 roku. Co jest warte podkreślenia: dzięki zaawansowanym projektom Energy Invest Group jako jedyna firma na polskim rynku jest w stanie zapewnić tak szybką realizację tego rodzaju inwestycji.