Jak zostać udziałowcem?


Posiadanie udziałów w farmie fotowoltaicznej lub wiatraku jeszcze nigdy nie było tak proste!

Wystarczy tylko kilka kroków, aby stać się udziałowcem przedsiębiorstwa energetycznego EIG.

Dzięki naszemu doświadczeniu, przejrzystej Umowie Inwestycyjnej i współpracy w wieloma kancelariami notarialnymi w kraju – formalności ze strony Inwestora są ograniczone do minimum!


1. Kontakt ze Specjalistą EIG
Otrzymacie Państwo wszystkie informacje dotyczące wybranego projektu, będziecie mogli porozmawiać podczas spotkania w siedzibie EIG lub telefonicznie.
2. Poznanie warunków programu
Będziecie się mogli Państwo zapoznać z Umową Inwestycyjną i aktem założycielskim Spółki Celowej i podpisać dokumenty podczas spotkania ze Specjalistą lub dostaniecie dokumenty do rąk własnych za pośrednictwem firmy kurierskiej.
3. Zabezpieczenie kwoty obejmowanych udziałów
Po podpisaniu Umowy Inwestycyjnej dokonujecie Państwo wpłaty zadeklarowanej kwoty na konto Spółki Celowej tytułem wpłaty na poczet objęcia udziałów.
4. Notarialne objęcie udziałów po utworzeniu nowych udziałów w drodze podwyższenia kapitału zakładowego przez Zgromadzenie Wspólników
Zgromadzenie Wspólników spółki celowej poprzez zmianę umowy spółki utworzy dla Państwa nowe udziały, które już na drugi dzień będziecie mogli Państwo objąć u notariusza wskazanego przez Biuro EIG.
5. Zgłoszenie przez EIG podwyższenia kapitału zakładowego w spółce celowej do Krajowego Rejestru Sądowego
Po otrzymaniu notarialnych oświadczeń o przystąpieniu wszystkich Inwestorów do spółki, EIG przygotowuje komplet dokumentów i zgłasza do KRS podwyższenie kapitału w spółce celowej. Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego jest dokumentem kończącym proces obejmowania udziałów.