Alternatywnymi sposobami inwestowania interesuje się coraz więcej ludzi. Nie od dziś wiadomo, że inwestorzy, oprócz tradycyjnych form inwestowania, szukają alternatywnych źródeł pomnażania kapitału. Dołączają do nich także ludzie posiadający niezbyt duży kapitał początkowy, często niewystarczający dla tradycyjnych inwestycji.

Dla kogo są inwestycje alternatywne?

Lokowanie kapitału w elektrownie wiatrowe przez osoby prywatne nie jest w Europie niczym nowym i cieszy się popularnością zwłaszcza w Niemczech. Unia Europejska wspiera odejście od konwencjonalnych sposobów wytwarzania energii na rzecz źródeł alternatywnych, w związku z czym ta gałąź gospodarki rozwija się dynamicznie także w Polsce. Energy Invest Group znosząc dotychczasową barierę kapitałową daje możliwość inwestowania nawet niewielkich kwot oraz możliwość uzyskiwania atrakcyjnych zysków. Dlatego też inwestycje alternatywne jakimi są elektrownie wiatrowe zdobywają sobie coraz większe grono miłośników.

Kto nie ryzykuje, nie pije szampana…

Inwestycje alternatywne to nie tylko rajskie zyski i ciekawostka, o której można rozmawiać na proszonych kolacjach, zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Dzięki obniżeniu bariery nabycia udziałów a tym samym możliwości stania się wspólnikiem od kilku tysięcy złotych stały się popularną formą inwestowania kapitału dla szerszego grona odbiorców. Obecnie dzięki wymaganiom dyrektyw Unii Europejskiej polska musi spełnić spore wymagania odnośnie produkcji energii ze źródeł ekologicznych jakim są właśnie Elektrownie Wiatrowe. Dzięki czemu sektor ten obecnie bardzo dynamicznie się rozwija. Przekłada się to na bezpieczeństwo inwestorów skłonnych inwestować swój kapitał alternatywnie do standardowo uznawanych sposobów.

Szybki zwrot kapitału

Innym bardzo korzystnym atutem inwestycji alternatywnych, czyli nabycia udziałów w elektrowni wiatrowej jest bardzo szybki okres zwrotu z inwestycji. Po pierwsze, krótki czas budowy turbiny wiatrowej i jej szybki rozruch w przypadku dostępnych u nas projektów powodują że inwestycja zaczyna szybko zarabiać dla inwestorów. Po drugie- wysoka stopa zwrotu oscylująca w granicach 17% rocznie, to bardzo atrakcyjny zysk trudny do osiągnięcia w innych inwestycjach. Po trzecie udziały stanowią aktywa inwestora, które w dowolnie wybranym przez siebie momencie może zbyć z zyskiem. Te trzy czynniki powodują że coraz więcej osób widząc sytuację na rynkach kapitałowych, przenosi swoje środki, właśnie do tego sektora gospodarki.

Co muszę wiedzieć aby zacząć inwestować?

Przede wszystkim trzeba pamiętać że proces budowy elektrowni wiatrowej aby zakończył się sukcesem jest procesem wymagającym ogromnego doświadczenia. Dlatego postawiliśmy na najbardziej doświadczonego partnera w Polsce w zakresie budowy turbin wiatrowych. Naszym deweloperem są Siłownie Wiatrowe S. A., spółka która od 20 lat profesjonalnie zajmuje się budową elektrowni wiatrowych. Ich ogromne doświadczenie i zaplecze zrealizowanych projektów, przekłada się na bezpieczeństwo inwestycji, które wspólnie prowadzimy. Dlatego zapraszamy Państwa do sprawdzonego i uznanego modelu inwestycji alternatywnych, który pozwoli cieszyć się Państwu atrakcyjnymi zyskami i realizować Państwa cele inwestycyjne.

Czy muszę się na tym znać?

Model spółki powstał w ten sposób aby dawać możliwość udziału w tym biznesie osobom, które nie muszą się znać na budowaniu turbin wiatrowych. Energy Invest Group czuwa nad przebiegiem wszystkich procesów budowy, przekazując inwestorom raporty z postępu prac. Posiadamy pełne zaplecze i wsparcie dewelopera aby proces przebiegał sprawnie a powstająca turbina dawała jak największe zyski. Po okresie uruchomienia cała odpowiedzialność za bieżącą obsługę spółki i rozliczenie dywidend dla inwestorów spoczywa na EIG. Inwestorzy przystępujący do spółki mają pełną kontrolę nad funkcjonowaniem spółki ale nie muszą się martwić o jej bieżące zarządzanie, to zadanie powierzamy ekspertom, doskonale znającym się na branży.