Mamy przyjemność poinformować, że spółka akcyjna Energy Invest Group po raz drugi z rzędu została wyróżniona w prestiżowym konkursie Eko-Inspiracja 2014” w kategorii Firma. Godło jest przyznawane proekologicznym i innowacyjnym inicjatywom: przedsiębiorcom, markom i produktom, które wspomagają działania na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się na terenie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie odebraliśmy także Nagrodę Specjalną, która została nam wręczona w uznaniu dla innowacyjnego podejścia do finansowania budowy elektrowni wiatrowych, wieloletnich działań na rzecz ochrony środowiska naturalnego oraz za stworzenie programu inwestycyjnego „Synergia EIG”. Statuetkę i dyplom z rąk redaktora naczelnego czasopisma „Ekologia i Rynek” oraz prezesa Zarządu Jacka Szczęsnego odebrał w imieniu EIG Maciej Korecki.

– Nagroda Specjalna cieszy tym bardziej, że przyznają ją profesjonaliści, którzy na co dzień mają do czynienia z branżą odnawialnych źródeł energii i szeroko rozumianą ekologią. Cieszymy się, że wizja która towarzyszy nam od początku istnienia EIG oraz nasze wysiłki w promowaniu inwestycji w wiatraki dla prywatnych inwestorów zostały docenione – komentuje wyniki plebiscytu przewodniczący Rady Nadzorczej Energy Invest Group Maciej Korecki. – Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do rozwoju naszej firmy. Zaufanie, którym zostaliśmy obdarzeni motywuje nas do jeszcze cięższej pracy, kontynuowania proekologicznych działań i realizacji kolejnych inwestycji w energetykę wiatrową.

Przed ceremonią rozdania nagród odbyła się debata „Kurs na innowacyjność szansą dla zrównoważonego rozwoju”, a EIG S.A. reprezentował przewodniczący Rady Nadzorczej Maciej Korecki.

O konkursie:

Konkurs „Eko-Inspiracja” powstał z inicjatywy czasopisma „Ekologia i Rynek”, największego na polskim rynku opiniotwórczego biznesowego magazynu, podejmującego tematykę ochrony środowiska naturalnego i koncepcji zrównoważonego rozwoju. Plebiscyt jest częścią największego w Polsce ekologicznego projektu edukacyjnego„Odpowiedzialnie z Naturą”, organizowanego pod patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska.

W tym roku konkurs został zorganizowany po raz drugi, a nagrody zostały przyznane w kategoriach:

  • Firma 2014
  • Produkt 2014
  • Partnerstwo 2014
  • Edukacja 2014
  • Miasto Zrównoważonego Rozwoju 2014

Została przyznana także jedna pozakonkursowa Nagroda Specjalna redakcji miesięcznika Ekologia i Rynek, którą otrzymała spółka Energy Invest Group.